NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies

Výroba postele z lamina, noční a toaletní stolky


Co je pro zdravé spaní důležité?

Kvalitní postel,její vybavení a používané lůžkoviny jsou předpokladem zdravého spaní. Každý člověk má rozdílné požadavky i potřeby pro zdravé spaní. Rozdílné požadavky i potřeby na postel a její vybavení má zcela zdravý člověk, jiné potřeby má alergik, člověk v různém věku, nebo dokonce člověk se zdravotním hendikepem.

Chceme-li vytvořit optimální podmínky pro navození zdravého spánku, měli bychom věnovat potřebnou pozornost mimo jiné i výběru kvalitní postele, typu postelové matrace, typu funkčního roštu, správnému druhu polštáře a neposlední řadě i kvalitním lůžkovinám.


Jak poznáme nesprávné podmínky pro dobrý spánek?

Probouzíte se unavuni, nevyspalí a bez energie? Pokud je tomu tak, je načase zjistit příčinu vašeho neklidného a nepohodlného spaní. Příčin špatného spánku může být celá řada faktorů. Než začnete dlouze přemýšlet a hledat příčiny špatného spánku. Jako první věnujte pozornost výběru postele, pořidte si kvalitní postelovou matraci s dobrým roštem. K tomu doplňte kvalitní klasický, nebo ergonomický polštář, vhodnou přikrývku a kvalitní povlečení. Všechny tyto složky mají výrazný vliv pro kvalitní zdravý spánek. Správnou volbou jejich parametrů můžeme vytvořit optimální podmínky zdravého spaní pro každého.

Zde je nutné zdůraznit, že na kvalitu jednotlivých faktorů zdravého spaní má výrazný vliv pořizovací cena. Na trhu je široká škála postelí, postelových matrací, roštů, polštářů s přikrývek a povlečení, vždy hraje rozhodující vliv cena. Zde v plné míře platí pravidlo, že za kvalitu se platí. Zde můžeme uvést několik příkladů. Například rozměrově tatáž postel vyrobena z materiálu lamino může stát cca 6.000,- Kč, bude-li vyrobena ze smrkového masivu pak její cena bude cca 16.000,- Kč. Obdobné rozdíly v cenách budou i u ostatních faktorů ovlivňujících zdravé spaní.


Spánek je důležitý pro celou rodinu

Pokud se pláte zda je zdravý spánek důležitější pro dospělého člověka, nebo pro dítě. Odpověď je zcela jednoznačná, zdravý spánek je důležitý jak pro dospělé, tak pro děti.

Děti potřebují zdravý a kvalitní spánek především pro zajíštění jejich přirozeného vývoje, a dospělí potřebují kvalitní a zdravý spánek především pro nabytí energii do nového dne pro kvalitní vykonávání všech potřebných pracovní a ostatních denních úkonů.


Základní informace k výrobě postele z lamina

Postele z lamina jsou vyráběny z lamina výrobce Egger a Kronospan dle výběru ze vzorkovníku . Pro pevnost postele z lamina je zapotřebí použít buď silnější lamino nebo použít konstrukci jiného typu než u masivu. Postele z lamina se většinou skládají z čela u hlavy, čela u nohou, bočnic a roštu. Výška postele z lamina od země na vršek matrace by měla být minimálně 450 mm, u každé postele z lamina je uvedena výška samostatně. Obecně platí, že čím vyšší je lehací výška, tím se z postele lépe vstává.


Vzorky materiálu pro výrobu postelí z lamina

lamino olše lamino buk lamino smrk sukatý lamino - žlutá pastelová

Dle výběru ze vzorkovníků od výrobců Egger a Kronospan zhruba 175 dekorů odstínů. Všechny hrany jsou olepeny pouze kvalitní tvrzenou 2 mm ABS hranou od výrobce Hranipex. Dle fantazie je možné jakýkoliv odstín lamina olepit jakoukoliv barevnou hranou.


Popis konstrukce postele z lamina

postele z lamina

Naše výroba postelí z lamina se vyznačuje vysokou kvalitou provedených prací a dokonalým řemeslným zpracováním. Všechny hrany na laminu jsou olepeny pouze kvalitní tvrzenou 2 mm ABS hranou od firmy Hranipex. Postele z lamina mají bočnice s čelem spojeny buď spojem, že je skrz spojovací kovový šroub, který má hlavu navrchu na čele(utahuje se klíčem imbusem) a v bočnici je kovový váleček, do kterého je šroub zašroubován a v případě, že se kování vmáčkne do dřeva a spoj se povolí, tak se nechá pořád dotahovat a pořád se spojuje kovový šroub, který se neunaví-toto spojení je nejkvalitnější. Pokud je problém šroub na čele, tak se nechá použít jiný systém postelového kování nebo slepením napevno.

Postele z lamina od nás mají rošt v posteli klasický prkénkový, spojený tkalounem. Postele z lamina jsou dodávány ve většině případů v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z lamina je jednoduchá. Dále je možné vyrobit postel z lamina v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka.Možné úpravy postele z lamina podle přání zákazníka

postele z lamina
  • změna výšky čela postele z lamina u hlavy i nohou
  • spoje postele z lamina s kovovými dotahovacími šrouby nebo jiným systémem
  • K posteli z lamina se nechá dodat úložný prostor(zásuvky pod postel), buď jeden po celé délce, nebo 2 ks vedle sebe pro lepší manipulace se zásuvkami. Nebo se nechá vyrobit zásuvka dlouhá v požadovaném rozměru. Zásuvkami je možné vybavit i manželské postele.
  • výroba postele z lamina v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka

Expedice a montáž postele z lamina

Všechny postele z lamina jsou dodávány ve většině případů v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z lamina je jednoduchá a provádí se podle přiloženého návodu.


Doporučujeme: Truhlářská výroba nábytku | Postele na míru | Kuchyně na míru | Vestavěné skříně na míru | MAT - nábytkové kování | Pěkné truhlářství |
Mapa webu