NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies

Výroba postele z masivu, noční a toaletní stolky


Co je pro zdravé spaní důležité?

Kvalitní postel,její vybavení a používané lůžkoviny jsou předpokladem zdravého spaní. Každý člověk má rozdílné požadavky i potřeby pro zdravé spaní. Rozdílné požadavky i potřeby na postel a její vybavení má zcela zdravý člověk, jiné potřeby má alergik, člověk v různém věku, nebo dokonce člověk se zdravotním hendikepem.

Chceme-li vytvořit optimální podmínky pro navození zdravého spánku, měli bychom věnovat potřebnou pozornost mimo jiné i výběru kvalitní postele, typu postelové matrace, typu funkčního roštu, správnému druhu polštáře a neposlední řadě i kvalitním lůžkovinám.


Jak poznáme nesprávné podmínky pro dobrý spánek?

Probouzíte se unavuni, nevyspalí a bez energie? Pokud je tomu tak, je načase zjistit příčinu vašeho neklidného a nepohodlného spaní. Příčin špatného spánku může být celá řada faktorů. Než začnete dlouze přemýšlet a hledat příčiny špatného spánku. Jako první věnujte pozornost výběru postele, pořidte si kvalitní postelovou matraci s dobrým roštem. K tomu doplňte kvalitní klasický, nebo ergonomický polštář, vhodnou přikrývku a kvalitní povlečení. Všechny tyto složky mají výrazný vliv pro kvalitní zdravý spánek. Správnou volbou jejich parametrů můžeme vytvořit optimální podmínky zdravého spaní pro každého.

Zde je nutné zdůraznit, že na kvalitu jednotlivých faktorů zdravého spaní má výrazný vliv pořizovací cena. Na trhu je široká škála postelí, postelových matrací, roštů, polštářů s přikrývek a povlečení, vždy hraje rozhodující vliv cena. Zde v plné míře platí pravidlo, že za kvalitu se platí. Zde můžeme uvést několik příkladů. Například rozměrově tatáž postel vyrobena z materiálu lamino může stát cca 6.000,- Kč, bude-li vyrobena ze smrkového masivu pak její cena bude cca 16.000,- Kč. Obdobné rozdíly v cenách budou i u ostatních faktorů ovlivňujících zdravé spaní.


Spánek je důležitý pro celou rodinu

Pokud se pláte zda je zdravý spánek důležitější pro dospělého člověka, nebo pro dítě. Odpověď je zcela jednoznačná, zdravý spánek je důležitý jak pro dospělé, tak pro děti.

Děti potřebují zdravý a kvalitní spánek především pro zajíštění jejich přirozeného vývoje, a dospělí potřebují kvalitní a zdravý spánek především pro nabytí energii do nového dne pro kvalitní vykonávání všech potřebných pracovní a ostatních denních úkonů.


Základní informace k výrobě postele z masivu

Postele z masivu jsou vyráběny pouze z kvalitního dřeva, tím je zajištěna vysoká pevnost a kvalita postele z masivu. Na pevnost postele z masivu nemá vliv druh dřeviny, protože veškerá váha leží na nohách, kde nemá co povolit. Postele z masivu se většinou skládají z čela u hlavy, čela u nohou, bočnic a roštu. Výška postele z masivu od země na vršek matrace musí být minimálně 450 mm, u každé postele z masivu je uvedena výška samostatně. Obecně platí, že čím vyšší je lehací výška, tím se z postele lépe vstává.


Vzorky materiálu pro výrobu postelí z masivu

masiv smrk masiv dub masiv borovice masiv buk masiv olše

Pro výrobu postelí z masivu je možné použít i jiné tuzemské dřeviny jako je:

Modřín, Bříza, Jasan, Javor, Třešeň, Akácie a Ořech.

Dále pak exotické dřeviny:

Iroko, Mahagon, Merbau, Teak, Wenge a Hevea.

Všechny dřeviny jsou dodávány v síle materiálu 18mm , 20mm , 27mm , 28mm , 40mm, vždy dle konkrétní dřeviny a domluvy. Dřeviny je možné upravit mořením v široké škále barevných odstínů.


Popis konstrukce postele z masivu

Naše výroba postele z masivu se vyznačuje vysokou kvalitou provedených prací a dokonalým řemeslným zpracováním. Postele z masivu mají bočnice s čelem spojeny standardně kovovým postelovým kováním, které má 3 klíny, které se postupem času pořád utahují, tím jak do sebe klíny zapadají, je tam vůle, aby se kování pořád dotahovalo.

Na přání je možné vyrobit postele z masivu spojem, že je skrz spojovací kovový šroub, který má hlavu navrchu na čele(utahuje se klíčem imbusem) a v bočnici je kovový váleček, do kterého je šroub zašroubován a v případě, že se kování vmáčkne do dřeva a spoj se povolí, tak se nechá pořád dotahovat a pořád se spojuje kovový šroub, který se neunaví.

Postele z masivu od nás má všechny pevné části slepeny kolíky o průměru 10 mm. Rošt v posteli z masivu je klasický prkénkový, spojený tkalounem. Postele z masivu jsou dodávány v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z masivu je jednoduchá. Dále je možné vyrobit postel z masivu v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka.Možné úpravy postele z masivu podle přání zákazníka

  • změna výšky čela postele z masivu u hlavy i nohou
  • spoje postele z masivu s kovovými dotahovacími šrouby
  • K posteli z masivu se nechá dodat úložný prostor(zásuvky pod postel), buď jeden po celé délce, nebo 2 ks vedle sebe pro lepší manipulace se zásuvkami. Nebo se nechá vyrobit zásuvka dlouhá v požadovaném rozměru. Zásuvkami je možné vybavit i manželské postele.
  • výroba postele z masivu v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka

Expedice a montáž postele z masivu

Všechny postele z masivu jsou dodávány v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z masivu je jednoduchá a provádí se podle přiloženého návodu.


Doporučujeme: Truhlářská výroba nábytku | Postele na míru | Kuchyně na míru | Vestavěné skříně na míru | MAT - nábytkové kování | Pěkné truhlářství |
Mapa webu