NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies

Skříně z masivu, komody, věšáky a police


Informace k výrobě skříně z masivu, skříňových sestav a nástavců

Všechny skříně z masivu i nástavce skříní z masivu jsou vyráběny z kvalitního dřeva, nebo v kombinaci dřeva s laminem (z důvodu levnější varianty). U výroby skříně z masivu v kombinaci lamina se dřevem, pokud je lamino z pohledové strany (je vidět z venku), jsou vždy přední hrany olepeny dřevěným nákližkem o šířce 10 mm.

Všechny spoje skříně z masivu jsou řešeny kolík průměr 8mm + konfirmaty a krytky. Na bokách skříně z masivu jsou krytky na šroubech v barvě zvoleného dřeva. Panty na dvířkách u skříně z masivu jsou od firmy FGV-Optima s celoživotní zárukou. Záda skříně z masivu jsou bílá MDF přibitá, aby byla zajištěna maximální pevnost skříně z masivu. Zásuvky uvnitř skříně z masivu jsou standardně vyráběny z lamina tl.18 mm na kovových pojezdech bez tlumení, dno bílý sololak přibitý od spodu hřebíky a od spodu přišroubovány pojezdy,pokud není uvedeno a dohodnuto jinak.

Skříně z masivu od nás jsou určeny k postavení zadní části ke zdi, ze zadu není pohledová strana. Boky skříně z masivu jsou od spodu opatřeny našroubovanými plastovými kluzáky o výšce 5 mm. Dvířka skříně z masivu jsou vyráběna tak, že je rám o šířce70-80 mm(dle velikosti) okolo a uvnitř vyfrézovaná výplň, která je v drážce(a má možnost bobtnat a sesýchat se v závislosti okolního vzduchu) tím nedochází k ohýbání dvířek.


Vzorky materiálu pro výrobu skříní z masivu

masiv smrk masiv dub masiv borovice masiv buk masiv olše

Pro výrobu skříní z masivu je možné použít i jiné tuzemské dřeviny jako je:

Modřín, Bříza, Jasan, Javor, Třešeň, Akácie a Ořech.

Dále pak exotické dřeviny:

Iroko, Mahagon, Merbau, Teak, Wenge a Hevea.

Všechny dřeviny jsou dodávány v síle materiálu 18mm , 20mm , 27mm , 28mm , 40mm, vždy dle konkrétní dřeviny a domluvy. Dřeviny je možné upravit mořením v široké škále barevných odstínů.


Možné úpravy skříně z masivu a nástavců podle přání zákazníka

  • změna rozměru a tvaru skříně z masivu
  • výběr úchytek z rozsáhlého katalogu
  • možnost skříně z masivu vybavit dražším značkovým kováním s množstvím funkcí(pojezdy na zásuvky a panty s tlumením, různé vnitřní drátěné vybavení od jiných výrobců než je FGV např-Blum, Hettich, Hafele atd.) Tím je dosaženo vyšších užitných vlastností skříně z masivu.

Expedice a montáž skříně z masivu a nástavců

Skříně z masivu jsou dodávány rozebrané na díly, aby byla zajištěna bezproblémová manipulace při dopravě do bytu. Každá skříň z masivu je kompletně sestavena ve výrobní dílně a poté označeny spoje zezadu čísly, aby byla zajištěna bezproblémová montáž zákazníkem u něho doma (dle montážního návodu)a vše bylo bez problémů.

Základní informace k výrobě komod z masivu

Komody z masivu jsou vyráběny z kvalitního dřeva, nebo v kombinaci dřeva s laminem(z důvodu levnější varianty). Pokud je kombinace lamina se dřevem, tak vždy, pokud je lamino z pohledové strany(je vidět z venku), tak je přední hrana olepena dřevěným nákližkem o šířce 10 mm.

Všechny spoje u komody z masivu jsou řešeny kolík průměr 8mm + konfirmaty a krytky. Na bokách komody z masivu jsou krytky na šroubech v barvě zvoleného dřeva. Panty na dvířkách komody z masivu jsou od firmy FGV-Optima s celoživotní zárukou. Záda bílá MDF přibitá, aby byla zajištěna maximální pevnost komody z masivu. Zásuvky uvnitř komody z masivu jsou standardně vyráběny z lamina tl.18 mm na kovových pojezdech bez tlumení, dno bílý sololak přibitý od spodu hřebíky a od spodu přišroubovány pojezdy, pokud není uvedeno a dohodnuto jinak.

Komody z masivu jsou určeny k postavení zadní části ke zdi, ze zadu není pohledová strana. Boky komody z masivu jsou od spodu opatřeny našroubovanými plastovými kluzáky o výšce 5 mm. Dvířka jsou vyráběna tak, že je rám o šířce 70-80 mm(dle velikosti) okolo a uvnitř vyfrézovaná výplň, která je v drážce(a má možnost bobtnat a sesýchat se v závislosti okolního vzduchu) a nedochází k ohýbání dvířek.

Možné úpravy komody z masivu podle přání zákazníka

  • změna rozměru a tvaru komody z masivu
  • změna úchytek podle výběru z rozsáhlého katalogu
  • použití dražšího značkového kování(pojezdy na zásuvky a panty s tlumením,různé vnitřní drátěné vybavení od jiných výrobců než je FGV např-Blum,Hettich,Hafele atd.)
  • použití tužidla TV4962 do laku na namáhané plochy pro zlepšení chemické odolnosti laku

Expedice a montáž komody z masivu

Komody z masivu jsou dodávány smontované, v případě velkého rozměru jsou dodány na díly, aby byla zajištěna bezproblémová manipulace při dopravě do bytu. Každá komoda z masivu je kompletně sestavena ve výrobní dílně a zabalena, aby nedošlo při dopravě k poškození a následným reklamacím.

Doporučujeme: Truhlářská výroba nábytku | Postele na míru | Kuchyně na míru | Vestavěné skříně na míru | MAT - nábytkové kování | Pěkné truhlářství |
Mapa webu