NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies

Výroba atypického nábytku na míru


Všeobecné informace k zakázkové výrobě

Formou zakázkové výroby umíme vyrobit jakýkoliv kus nábytku nebo sestavy. Závisí to jen na požadavcích a představách zákazníka. Pro dosažení jedinečného výsledku poskytujeme naším zákazníkům možnost volit nejen použitý materiál, ale především širokou škálů barev, laků, kování, nábytkových doplňků. Zákazníkům také poskytujeme poradenství, takže doporučíme nejvhodnější provedení nábytku, povrchovou úpravu i použité materiály podle jejich představ a možností, proto nás neváhejte kontaktovat.


Vzorky materiálu pro výrobu atypického nábytku z masivu

masiv smrk masiv dub masiv borovice masiv buk masiv olše

Pro výrobu atypického nábytku z masivu je možné použít i jiné tuzemské dřeviny jako je:

Modřín, Bříza, Jasan, Javor, Třešeň, Akácie a Ořech.

Dále pak exotické dřeviny:

Iroko, Mahagon, Merbau, Teak, Wenge a Hevea.

Všechny dřeviny jsou dodávány v síle materiálu 18mm , 20mm , 27mm , 28mm , 40mm, vždy dle konkrétní dřeviny a domluvy. Dřeviny je možné upravit mořením v široké škále barevných odstínů.


Základní informace k ostatním postelím

Postele jsou vyráběny pouze z masivního dřeva z důvodu pevnosti postele.Na pevnost postele nemá vliv dřevina, protože veškerá váha leží na nohách,kde nemá co povolit. Postel se většinou skládá z čela u hlavy(může být dle požadavků různě vysoké), čela u nohou(také různé výšky), bočnic, roštu a středové latě(platí u postele od šířky 1200 mm). Výška od země na vršek matrace musí být min. 450 mm (neplatí u patrové postele),u každé postele je uvedena výška. Čím vyšší je lehací výška, tím se z postele lépe vstává.

Bočnice s čelem je spojena standardně kovovým postelovým kováním, které má 3 klíny, které se postupem času pořád utahují, tím jak do sebe klíny zapadají, je tam vůle, aby se kování pořád dotahovalo. Na přání je možné vyrobit spoj, že je skrz spojovací kovový šroub, který má hlavu navrchu na čele(utahuje se klíčem imbusem) a v bočnici je kovový váleček, do kterého je šroub zašroubován a v případě, že se kování vmáčkne do dřeva a spoj se povolí, tak se nechá pořád dotahovat a pořád se spojuje kovový šroub, který se neunaví.Všechny pevné části jsou slepeny kolíky o průměru 10 mm. Rošt v posteli je klasický prkénkový, spojený tkalounem.

K posteli je možné dodat úložný prostor(zásuvky pod postel), buď jeden po celé délce, nebo 2 ks vedle sebe(je lepší manipulace se zásuvkami). Nebo je možné vyrobit zásuvku dlouhou v požadovaném rozměru.

Základní informace k ostatnímu nábytku

Ostatní nábytek je vyráběn vždy dle konkrétního výrobku. Použité technologie a výrobní postupy jsou obdobné jako u již popsaného druhu nábytku. Vzhledem k rozmanitosti a různorodosti jednotlivých kusů nábytku, nelze jednoznačně popsat Ostatní nábytek jako celek. Máte-li zájem o popis konkrétního kusu ostatního nábytku, napište nám, zašleme Vám popis konkrétní položky samostatně.

Základní informace k ostatním skříňkám

Skříňky jsou vyráběny z masivního dřeva, nebo v kombinaci dřeva s laminem(z důvodu levnější varianty).Pokud je kombinace lamina se dřevem,tak vždy, pokud je lamino z pohledové strany(je vidět z venku), tak je přední hrana olepena dřevěným nákližkem o šířce 10 mm, nebo jsou celé skříňky z lamina.

Všechny spoje jsou řešeny kolík průměr 8mm+konfirmaty a krytky. Na bokách jsou krytky na šroubech v barvě zvoleného dřeva. Panty na dvířkách od firmy FGV-Optima s celoživotní zárukou. Záda bílá MDF přibitá, aby byla zajištěna maximální pevnost skříňky. Zásuvky uvnitř jsou standardně vyráběny z lamina tl.18 mm na kovových pojezdech bez tlumení, dno bílý sololak přibitý od spodu hřebíky a od spodu přišroubovány pojezdy,pokud není uvedeno a dohodnuto jinak.

Tento nábytek je určen k postavení zadní části ke zdi,ze zadu není pohledová strana,nebo k pověšení na zeď(nejsou dodávány hmoždinky). Boky od spodu jsou opatřeny našroubovanými plastovými kluzáky o výšce 5 mm. Dvířka jsou vyráběna tak,že je rám o šířce 70-80 mm(dle velikosti) okolo a uvnitř vyfrézovaná výplň, která je v drážce(a má možnost bobtnat a sesýchat se v závislosti okolního vzduchu) a nedochází k ohýbání dvířek. Nábytek je možné opatřit hliníkovými dvířky dle výběru, nebo dvířky MDF potažené folií.

Expedice a montáž nábytku vyrobeného formou zakázkové výroby

Všechny druhy zakázkového nábytku jsou dodávány v rozloženém stavu. Ve výrobě je každá část zkontrolována a nábytek zkompletován. Následně je rozebrán na díly, zabalen a připraven k přepravě. Ke každému kusu nábytku je přiložen montážní návod a návod na používání a ošetřování nábytku.

Doporučujeme: Truhlářská výroba nábytku | Postele na míru | Kuchyně na míru | Vestavěné skříně na míru | MAT - nábytkové kování | Pěkné truhlářství |